Perfekcjonizm, czyli postawa człowieka, która stawia dokładność wykonywanych czynności na najwyższym miejscu. Powiem Wam szczerze, że jest to coś, z czym zmagam się tak naprawdę od  kilku lat i przykro mi to stwierdzić, ale bycie perfekcjonistą wcale nie jest zaletą, bynajmniej dla mnie..
W pewnym momencie zaczęłam wymagać od siebie bardzo wiele i niestety pozostało mi tak do dziś. Wtedy, kiedy coś nie idzie po mojej myśli i zwyczajnie mi nie wychodzi potrafię bardzo szybko sama sobie podcinać skrzydła. Gdy zaczęłam udzielać się w internecie i cokolwiek tworzyć bardzo szybko to znikało, bo nie byłam zadowolona ze swojej pracy i Ci, którzy są ze mną dłużej tutaj to na pewno to zauważyli, że nie ważne co tutaj się pojawiło teraz zwyczajnie już tego nie ma. Perfekcjonizm jest czymś co zaczęło mi przeszkadzać nawet w życiu prywatnym, ponieważ jak już wspomniałam w pewnym momencie zaczęłam od siebie wymagać bardzo wiele. Łączy się to niestety z tym, że nie ważne, że zrobię coś bardzo dobrze to i tak nie będę zadowolona z efektów.

Perfekcjonizm sprawiał, że zaczęłam wątpić w samą siebie i swoje możliwości, sprawił, że.. zwyczajnie zaczęłam się poddawać. Za każdym razem, gdy zaczęłam coś tworzyć to zaczęłam stwierdzać, że się do czegoś nie nadaje. Powiem Wam szczerze, że zakładając bloga czy kanał na youtube również miałam takie wątpliwości, natomiast wiem, że chce się rozwijać w internecie i to co robię teraz jest czymś co zawsze chciałam robić i w końcu jakoś udało mi się przełamać.

Codziennie walczę z tym, aby za dużo od siebie nie wymagać. Przecież wiadomo, że każdemu może się coś nie udać lub po prostu zdarzyć mieć ten gorszy dzień. Natomiast perfekcjonizm raczej nigdy nie zmieni się u mnie w zaletę.

A Ty jesteś perfekcjonistą? Jeżeli tak to napisz czy jest to Twoja wada czy może zaleta.