Bycie fit w pewnym momencie zawładnęło ludzkością. Każdy chce dbać o to, aby dobrze wyglądać i czuć się w swoim ciele jak najlepiej, ale też chce, aby zadbać o swoje zdrowie, które jest dla nas najważniejsze. Tak samo jak dbamy o siebie powinniśmy też zwrócić uwagę na rzeczy, z których korzystamy na co dzień i zadbać o nie równie dobrze. Co mam dokładnie na myśli? Oczywiście gadżety, których używamy codziennie i sprawiają nam przyjemność lub są naszym narzędziem pracy, czyli komputer czy też telefon. Chciałabym Wam przedstawić program, z którego osobiście korzystam i pomaga mi w dbaniu o formę mojego komputera.
AVG to jeden z dwóch programów najchętniej wybieranych antywirusów w Polsce. Używam go już dosyć długo, więc postanowiłam podzielić się z Wami moją opinią na jego temat, ale też dlaczego wybrałam akurat ten program, a nie inny.

- Przede wszystkim jest on bardzo prosty w instalacji i obsłudze, więc z pewnością nie sprawi Wam on problemu, gdyż jest intuicyjny i każda osoba poradzi sobie z instalacją i obsługą tego programu.
- To co z pewnością Was zainteresuje to, to, że jest on bez limitu stanowisk. To znaczy, że płacimy za niego tylko raz i instalujemy go na dowolnej liczbie komputerów, smartfonów czy też tabletów.
- Posiada jedną licencję na komputery i smartfony, co jest bardzo korzystne, gdyż nie trzeba kupować innego programu na telefon, a innego na komputer.
- Praktycznie nie trzeba go obsługiwać - wszystko zautomatyzowane, działa w tle bez zajmowania naszego czasu , nie musimy się znać.
- Chroni przed różnymi rodzajami zagrożeń w sieci - wirusami, trojanami, spamem, wejściem na zainfekowane strony www itp.
- Ma nowe opcje takie jak wyłączenie kamery, co też powoduje, że dba o nasze bezpieczeństwo.
- W razie potrzeby posiada darmową pomoc techniczną po polsku.


AVG Ultimate jest dla komputera tym, czym dla człowieka jest bycie fit. Antywirus - profilaktyka, zapobieganie chorobom (wirusom), dbanie o dobrą kondycję komputera (podobnie jak ćwiczenia, siłownia = dbanie o dobrą kondycję człowieka). Trzeba to robić regularnie, bo inaczej nie będzie efektów (nie da się być sprawnym trenując raz na jakiś czas = nie da się utrzymać komputera w dobrym stanie zajmując się tym od czasu do czasu). Trzeba zabezpieczać się przed różnymi zagrożeniami (chorobami, kontuzjami, przetrenowaniem itp.) - tak samo komputer (trzeba go chronić przed spamem, wirusami, zainfekowanymi stronami itp.). Tylko kompleksowe działanie przyniesie efekt. Dodatkowo AVG Ultimate pozwala zaplanować "treningi" dla komputera, tak jak się planuje trening sportowy (czyli np. ustalić regularne skanowanie, automatyczne sprawdzanie poczty, stron www, automatyczne działania w przypadku wykrycia wirusa - to wszystko co pozwoli go utrzymać w dobrej formie. Nie trzeba być ekspertem, żeby go używać, żeby osiągnąć efekty (jest jak trener, który pomaga, wie kiedy co trzeba zrobić, jak ćwiczyć by osiągnąć optymalne wyniki).

Często uzupełniając swoje działania treningowe korzystamy z odpowiedniej diety. Tak samo w przypadku komputera pomocą okazuje się  AVG PC TuneUp -  program służący do przyspieszania działania komputera. Jego zadaniem jest "sprzątanie" wszystkich śmieci jakie zbierają się w trakcie użytkowania, takich jak np. stare wersje programów, pliki tymczasowe, pamięć podręczna, podwójne pliki - rzeczy, które zostają na dysku, ale są niepotrzebne. W efekcie dysk się zapełnia i komputer działa wolniej. TuneUp monitoruje również system, by zawsze był w pełni sprawny i automatycznie zajmuje się problemami, jeżeli takie się pojawią.

Program ten wykrywa luki i naprawia błędy, które mogą spowodować nieprawidłową pracę komputera. Jest jak  trener, który zwróci uwagę na to, co przeszkadza w osiągnięciu sportowego celu, poprawi niedociągnięcia, zlikwiduje błędy, rozplanuje trening, zadba o motywację i samopoczucie.


Często dbając o swoją formę korzystamy z promocji, jakimi mogą być np. karnety na siłownię. Jeżeli chcesz zadbać o formę komputera, do 20 marca dostępny jest kupon rabatowy - TUTAJ wpisując kod kuponu: avg_fit zakupisz AVG Ultimate  z 30% rabatem. 

A Ty jak dbasz o formę swojego komputera?