Stół, czyli absolutnie niezbędny element w każdej kuchni, jadalni czy też salonie. Oczywistym jest, iż w naszych ogrodach takowy również się przydaje. Nie tylko do spożywania posiłków, ale też do cieszenia się chwilą w gronie rodziny na świeżym powietrzu. Jak wiadomo nie od dziś, przy wyborze mebli ogrodowych nie można skupiać się tylko i wyłącznie na estetyce, ale także na tym, aby nasze wyposażenie było odporne na uszkodzenia.Stół ogrodowy - z plastiku czy z drewna?

Wybierając stół ogrodowy powinniśmy zwrócić uwagę na jego trwałość oraz możliwość łatwego czyszczenia.
Najmniej wymagające, ale też jedne z najtańszych opcji będą te plastikowe. Ich zaletą jest przede wszystkim lekkość, która ułatwia nam przestawianie ich w inne miejsca. Są także bardzo łatwe do czyszczenia.
Jeżeli zależy Ci na ponadczasowym i eleganckim wystroju powinieneś zdecydować się na stół drewniany. Są one bardzo trwałe, jednak wymagają odświeżania i impregnowania co jakiś czas, po to, aby utrzymać ich kolor i fakturę.A może jednak stół ogrodowy wykonany z metalu?

Stoły te są bardzo solidne, ale i efektowne. Oczywiście warto też pamiętać, że są one trwałe i stabilne, ale należy je regularnie zabezpieczać przed rdzewieniem.Rozmiar stołu ogrodowego - czy ma znaczenie?

Owszem, aczkolwiek wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli bardzo często organizujesz jakieś imprezy lub spotkania z rodziną to z pewnością przyda Ci się taki, który będzie dłuższy i szerszy. Natomiast jeśli wolisz zdecydowanie bardziej kameralne spotkania warto postawić na mały stolik.Decydując się na zakup stołu ogrodowego należy także zwrócić uwagę na to, aby go dopasować do stylu jaki panuje w ogrodzie. Jeżeli w Twoim ogrodzie dominuje styl skandynawski zdecyduj się na stół w stylu skandynawskim. Jeśli lubisz minimalizm i w Twoim ogrodzie właśnie taki styl panuje zdecyduj się na zakup minimalistycznego stołu. I pamiętaj, aby stał się on częścią ogrodu, a nie wyróżniał na tle pozostałych mebli.