Przedpokój to zazwyczaj wąskie pomieszczenie, które widać tuż po przekroczeniu progu naszego mieszkania lub domu. Warto więc zadbać o dobry design, ale też funkcjonalność tego miejsca, ponieważ tam przeważnie przechowujemy odzież, obuwie, akcesoria oraz wiele innych przedmiotów. Należy zainwestować w meble, które pomieszczą nasze rzeczy, ale też wygospodarują małą przestrzeń dla gości. Jednym z mebli, które nam to zapewni jest szafa. Jaka więc sprawdzi się najlepiej?


1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie szafy do przedpokoju?

ROZMIAR - wielkość szafy ma znaczenie zarówno dla aranżacji wnętrza, jak również dla ewentualnego przenoszenia jej w inne miejsce. Zawsze należy sprawdzić dokładnie wymiary miejsca, w którym chcemy ją postawić, aby nie okazało się, że jest o kilka centymetrów za szeroka i przez to się w nim nie zmieści.

RODZAJ - szafy do przedpokoju są dostępne w bardzo wielu opcjach: klasyczne, szafy z przesuwnymi drzwiami, szafy otwierane, szafy z lustrem. Zazwyczaj są one na wymiar lub do samodzielnej zabudowy.

POJEMNOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ - przede wszystkim należy wybrać taką, która będzie dobrze zaprojektowana i spełni nasze oczekiwania. Szafy, które są nieodpowiednio zaprojektowane nie będą zbytnio funkcjonalne, ale też mogą pozostawić nam przestrzeń, która w żaden sposób nie będzie wykorzystana.

ESTETYKA I KOLORYSTYKA - zawsze należy wybrać szafę o tym samym lub najbardziej zbliżonym designie co reszta mebli w naszym pomieszczeniu, ponieważ to sprawi, że będzie ona dopełniać całą resztę.

CENA - warto zwrócić uwagę na to co zawiera dana cena. Czy jest możliwy montaż, ile wynosi koszt transportu. Szafa do przedpokoju wcale nie musi być droga.2. Rodzaje szaf do przedpokoju.

SZAFY Z LUSTREM - w małym przedpokoju może nie być miejsca na szafę i oddzielne lustro, dlatego dobrym wyborem będzie szafa, na której lustro będzie usytuowane na jej drzwiach.

SZAFY KLASYCZNE - szafy wolnostojące, które są przede wszystkim mobilne, ponieważ można je dowolnie przestawiać, ale także są to szafy, które na ogół są solidniej wykonane.

SZAFY PRZESUWNE - w małych przedpokojach najlepiej także sprawdzą się szafy przesuwne. Są bardzo wygodne w użyciu i nie hałasują. 


Dobrze dobrana szafa to inwestycja na lata, dlatego warto sięgać po mebel o idealnych parametrach, ale także taki, który będzie wielofunkcyjny oraz praktyczny.