Często korzystamy z zakupów przez internet. Oprócz chętnie odwiedzanych przez nas sklepów z odzieżą, kosmetykami czy różnymi dodatkami coraz popularniejszym miejscem staje się apteka internetowa. To właśnie w niej kupimy lekarstwa, suplementy, ale także kosmetyki lub akcesoria przydatne w pielęgnacji dzieci i dorosłych.Apteki internetowe, muszą posiadać zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Najczęściej, są to tradycyjne apteki, które zdecydowały się na rozszerzenie działalności i sprzedaż leków przez internet. 

Zalety aptek internetowych

*komfort zakupów  - nie musimy nigdzie wychodzić czy też jeździć lub też stać w korkach, a leki dostaną dostarczone wprost do naszego domu. Możemy dokonywać zakupu siedząc sobie w fotelu.
*ogromna wygoda - leki można zamawiać o każdej porze dnia lub nocy, tak jak wspomniałam  bez wychodzenia z domu.
*duży wybór - apteka internetowa  umożliwia nam przegląd wszelkich lekarstw.
*promocje - obniżone ceny na niektóre produkty. 

Wady aptek internetowych

*brak możliwości konsultacji bezpośredniej z farmaceutą - W tradycyjnej aptece na bieżąco możemy skorzystać z rady farmaceuty, tu pozostaje nam kontakt telefoniczny lub mailowy.
 *czas oczekiwania na przesyłkę - zwykle czekamy na przesyłkę 1-2 dni, 
*koszty dostawy - w zależności od wybranej formy dostawy mogą być różne
*brak mozliwości zakupu leków na receptę. Sprzedaż tego typu leków online jest zabroniona - można złożyć zamówienie ale produkt należy odebrać osobiście, więc i tak ograniczamy się tylko do aptek znajdujących się blisko nas.

Internet wkracza we wszystkie sfery naszego życia. Wszyscy chętnie korzystamy z wszystkich udogodnień. Robicie zakupy w aptekach internetowych?